Klima Santrali

Genel Bilgiler

1.000- 110.000 m³/h debi aralığında imalat, 12 değişik model ve geniş seçim yelpazesi ile modüler sistem sayesinde demonte yapılabilme, kolay nakledilme ve monte edilebilme özelliğine sahiptir.

 

HÜCRE YAPISI

Hücreler modüler tipte imal edilmekte olup, istenildiğinde demonte vaziyette sevk edilebilmektedir.Hücrelerin birbirine montajı içten, civatalarla yapılmaktadır.Hücre araları birleşim yüzeylerinde neoprene esaslı sızdırmazlık contası kullanılmaktadır.Servis kapakları; menteşe, klips veya kapı kolu kullanılarak imal edilmektedir.Bu malzemeler korozyana dayanıklı yapıdadır.Gerektiğinde hücrelerin servis kapakları üzerinde gözetleme camı, start – stop butonu, kapı switchi ve içeride de aydınlatma armatürü bulunmaktadır.Cihazın üzerinde teknik özelliklerin belirtildiği etiketler bulunmaktadır.Hücreler 2500 Pa basınca dayanıklı olup, bu basınç altında sızdırmazlık sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

KARKAS

Özel alüminyum profil veya isteğe bağlı eloksallı alüminyum profil karkas kullanılarak imal edilmektedir.1.000 – 15.000 m³/h kapasiteye kadar olan cihazlar için 40’lık karkas plastik köşe; 15.000 m³/h kapasiteden büyük cihazlarda ise 50’lik karkas ve alüminyum döküm köşe parçaları kullanılmaktadır.Karkaslar, minimum 2 mm et kalınlığında alüminyum profillerden oluşmaktadır.

 

PANELLER

Tüm paneller çift cidarlı sandwich yapıda imal edilmektedir.İç saç kalınlığı standart olup 0,60 mm’dir. Dış saç kalınlığı standart büyüklüğüne göre değişmektedir.Standart olarak panellerin dış yüzeyi PVC kaplı galvaniz saç kullanılarak imal edilmektedir.Ayrıca elektrostatik toz boyalı paneller de yapılabilmektedir.İzolasyon için, kapasiteye göre 20 – 25 mm kalınlığında poliüretan enjekte edilmekte veya uygun kalınlıkta taş yönü kullanılmaktadır.

 

Sığınak tipi Klima Santrali

* Çift cidarlı sandwich paneller.İç saç 1 mm kalınlığında kurşun levha kaplı.

* Panellerin dış yüzeyi PVC kaplı galvaniz saç olup .İzolasyon için 20 mm kalınlığında poliüretan veya isteğe bağlı olarak 50 mm taşyünü malzeme kullanılmaktadır.

* Geriye eğik ve sık kanatlı fanlar

* Motorlar IP54 ve IP55 koruma sınıfında ve trifaze(İstenildiğinde motorlar çift devirli olarak kullanılabilmektedir)

* Santralde bypass hücresi bulunmaktadır(Bypass hücresinin önünde kurşun separatör bulunur)

* 3 kademe filtre sistemi(Ön filtreler Sentetik G-3 , Aktif karbon filtre Varisorb , Nükler tip Hepa filtre)

* Maksimum 6 m/sn hava hızına uygun damperler(Manuel/servomotor kumanda)