Hücreli Aspiratör

Genel

1.000-90.000 m³/h debi aralığında imalat, 12 değişik model ve geniş seçim yelpazesi ile modüler sistem sayesinde demonte  yapılabilme, kolay nakledilme ve monte edilebilme özelliğine sahiptir.

 

Hücre Yapısı

Modüler sistem hücre yapısına sahiptir. Modüllerin birbirine montajı içten, civata ile yapılmaktadır. Modül birleşim yüzeylerinde neoprene esaslı  sızdırımazlık contası kullanılmaktadır. Hücrelerin üretiminde kaynaklı birleştirme  yöntemi kullanılmadığından, komple demontaj yapılabilmektedir. Servis kapakları bir taraftan klipsli veya menteşeli, diğer taraftan özel kapı kolludur ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Servis kapaklarında kullanılan kapı kolları, klips ile menteşeler korozyona dayanıklı özel malzemeden yapılmıştır.Karkaslar

Karkaslar minimum 2mm et kalınlığında alüminyum profillerden oluşmaktadır. Karkas yapısı olarak 2 değişik tipte alüminyum profil ve köşe parçası mevcuttur.   **50-25mm (50mm genişliğinde alüminyum profil, 25mm kalınlığında izolasyon malzemesi).  **40-20mm(40mm genişliğinde alüminyum profil, 20mm kalınlığında izolasyon malzemesi). Alüminyum profilleri birleştirerek köşe parçası, 40-20 mm PVC’den 50-25 mm profilde alüminyum pik döküm malzemeden mamüldür.

 

Paneller

 

 

Tüm paneller çift cidarlı sandviç yapıda imal edilmektedir. İç saç kalınlığı standart olup, 0.60 mm’dir. Dış saç kalınlığı santralin büyüklüğüne göre değişmektedir. Standart olarak panellerin dış yüzeyleri PVC kaplı galvaniz saç kullanılarak imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boyalı imal edilebilmektedir. İzolasyon malzemesi olarak kapasiteye göre 20-25mm kalınlığında poliüretan enjekte edilmektedir. İsteğe bağlı olarak taşyünü izolasyon malzemesi kullanılabilmektedir.

Fanlar

Plug fanlar ithal NICORTA marka kullanılmaktadır. Fan ve şaftı dinamik balanslanmış halde ve şaft 2 rulman üzerinde yataklanmış vaziyettedir. Fan ve elektrik motoru tek bir kaide üzerinde bulunmaktadır. Fan kaidesinin hücreye montajında, titreşim önleyici flexible körük (connector) kullanılmaktadır.

 

 

Elektrik Motorları

 

 

Elektrik motorları trifazedir. (380V, 50 Hz). İsteğe bağlı monofaze kullanılabilir. Motorlar IP 54 veya 55 koruma sınflıdır. Elektrik motoru güç sisteminde, fan mil gücünün %35 fazlası alınarak seçim yapılır. Bu tolerans %10 debi artırımı yapıldığında bile mevcut motorun kullanılabilmesi avantajını sağlar.

Frekans Konvertörü

Plug fanın atış hızı için bağlı olduğu motorun frekansını düzenleyen konvertörler,fanın istenen koşullarda çalışmasını sağlar.