Isı Geri Kazanım Cihazı

Isı geri kazanım ünitelerde taze hava gereksinimi duyulan mahallerde enerji tasarrufu sağlamak amacı ile üretilen cihazlar olup,500 m3-2000m3 hava debisi aralığında üretilmektedir.

Isıtma-soğutma-klima yapılan ve taze hava gereksinimi duyulan iş merkezleri,ofisler,konutlar vb. yerlerde kullanırlar.Asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte ,kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir.Sessiz çalışan motora sahip,radyal fanlı,yüksek verimli recuperatörün, maximum ses yutumu ve ısı izolasyonu yapılmış tam sızdırmaz hücresi ile kompakt bir cihazdır.

Isıtma ve Soğutma yapılan mahallerde hava kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla temiz ve taze havaya ihtiyacı vardır.Genellikle egzost edilen hava yerine direkt dış ortamdan taze hava alınır ve ortam havasının sıcaklığını sabit tutabilmek için ek ısıtma yapılması gerekir.

HRV üniteleri içinde bulunan ısı geri kazanım recuperatörü dışarı atılan hava ile içeri alınan havanın birbirine teması sağlanmadan zıt hava akımı ilk havaya ısı transferi yaparak dışardan içeri alınan havanın sıcaklığını ortam hava sıcaklığı yaklaştırır.Gerekenden daha az kapasitede yardımcı bir ısı veya soğuk kaynağı ile istenilen ortam sıcaklığı sağlanmış olur.p verimlilikteki ısı recuperatörü ile enerji tasarrufu gerçekleşir.

 

Panel

* Dış yüzey elektrostatik boyalı galvaniz

* Tek yada çift cidarlı kaset yapısı

* Akustik ve ısı yalıtım izolele iç yüzey

* Maksimum verim

 

Fanlar

* Maksimum verimlilik,statik ve dinamik balanslı akuple radyal fanlar

* Fan devirlerine bağlı IP55 koruma sınıfı Intermotor fan motorları

 

Eşanjör

* Yüksek verimli,düşük basınç kaybına sahip çapraz geçişli plakalı tip eşanjörler

 

Filtre

* Hava debilerini kontrol eden uluslararası standartlara uygun,kasetli ve kolayca monte edilebilen G3 filtreler

 

Kullanım Alanları;

* Taze Hava Gereksinimi Olan Her Mahal

* Ofisler

* Konutlar

* Alışveriş Merkezleri

* Bankalar

* Üretim Tesisleri

* Okul ve Spor Tesisleri

* Toplantı Salonları

* Bilgi İşlem Merkezleri

* Laboratuvarlar