Evaporatif Soğutucu

Çalışma Prensibi

Bir fan vasıtasıyla dışarıdan alınan hava, sürekli devir daim pompası ile ıslak tutulan petek yüzeyinden geçirilir. Hava ile suyun teması sonucu, su buharlaşarak havadan ısı alır ve havanın sıcaklığı düşer. Soğutulmuş hava fan vasıtası ile iç mekâna basılır. Yine aynı doğal yollarla buhar havaya karışır.

Evaporatif Soğutma sistemleri, dışarıdan alınan havanın ıslak ped yüzeyinden geçerken sıcaklığının düşerek iç mahale daha soğuk bir şekilde basılmasını sağlar. Sürekli devir daim yapan su pedleri ıslatır, hava suya temas ettikçe eğiliminin yüksekliğinden dolayı buharlaşır ve buharın ısıyı emme özelliği sonucu sıcaklık düşer. Bir başka deyişle içerideki su havadaki nemi toplar ve içeriye serin hava üfler.

Ne kadar sıcak,o kadar serin

Evaporatif serinletme mantığında, dış hava sıcaklığı ne kadar yüksekse iç hava o kadar serin olur. Özellikle sıcaklık dolayısıyla iş verimi düşen çalışma ortamları, yüksek debili soğutma isteyen mahallerde olmazsa olmaz cihazlar Evaporatif Serinleticilerdir. Havayı kurutmaz, insan konforunu arttırır.

* Direk üfleme ve kolay montaj

* Özel açılı pedler ile yüksek verim ve çevredostu.

* Klasik sistem soğutma sistemlerine göre yüzde 50’lere varan ucuz yatırım maliyeti.

* Filtrelenmiş %100 taze hava ile konforel serinlik.

* Kompresörsüz, soğutucu gaz yok,atıksız. %90’a yakın enerji tasarrufu.

* Düşük su tüketimi / çok yüksek doyma etkinliği

* Elektrostatik boyalı galvaniz sac gövde ve dış yüzey.

* Otomatik Drenaj, Santrifüj Fan